POVIJEST VRTIĆA

povijest

Dječji vrtić u Opuzenu otvoren je 1963. godine u prostoriji stare kamene kuće (nekad stan Perojević).

Organiziran je kao samostalna radna organizacija. Program njege i odgoja ostvarivao se u jednoj mješovitoj skupini koja je brojila oko 20 djece, koju su vodile odgojiteljice Maja Mitermajer i Jurjana Bašić.

 • 1964. godine
  Vrtić je preseljen u dvosoban stan (nekad stan Utovac), formirane su dvije mješovite skupine, ukupno 40 djece koju su vodile Jurjana Bašić i Alenka Elez.
 • 1970. godine
  Vrtić je preseljen u prizemlje zgrade “na čatrnji“ s dvije mješovite skupine ukupno 70 djece, odgojiteljice Jurjana Bašić i Marija Ključe.
 • 1976. godine
  Vrtić je smješten u prizemlju stambene zgrade Stanka Parmaća 4 u iznajmljenom prostoru, vlasništvo „Neretva“d.d.Opuzen, organizacijski je bio u sklopu škole. U ovom prostoru vrtić se zadržao do 03.kolovoza 2002.godine. Prilagođen je namjeni ustanove, ali nema vanjskog prostora za igru djece. Formirane su tri skupine, ukupno 90 djece, kasnije se otvara još jedna skupina, broj djece se penje do 120.
 • 1982.godine
  Otvoren je Centar društvene brige o djeci predškolske dobi Metković u čijem sklopu djeluje i dječji vrtić „Tintilinić“ kao područni vrtić u Opuzenu. Formirane su četiri odgojne skupine oko 120 djece.
 • 1996. godine
  Nakon razdvajanja iz Centra društvene brige o djeci predškolske dobi Metković, Dječji vrtić Opuzen od 1.travnja 1996. godine djeluje kao samostalna odgojno-obrazovna ustanova, upisano je 114 djece, u Vrtiću radi 10 djelatnika u stalnom radnom odnosu.
 • 2002. godine
  Otvoren je novi prostor u sklopu zgrade Doma zdravlja namjenjen Dječjem vrtiću Opuzen. Upisano je 120 djece u 4 odgojne skupine.
 • 2015. godine
  Otvara se još jedna odgojna skupina zbog povećanog interesa roditelja.
 • 2019. godine
  Otvaraju se još dvije jasličke skupine u novouređenim prostorijama Doma zdravlja.