DV „OPUZEN“ OBILJEŽIO DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

Dana 21. ožujka Dječji vrtić „Opuzen“ također se pridružio u obilježavanju svjetskog dana osoba s Down sindromom. Down Syndrom International (DSI) službeno je odredio 21. ožujak kao Svjetski dan osoba s Down sindromom. Taj datum odabran je kako bi označio jedinstvenost Down sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma.

Svi smo mi različiti, ali jednako vrijedni

Djeca Dječjeg vrtića „Opuzen“ uključila su se u obilježavanje Svjetskog dana osoba s Down sindromom te su povodom dana obilježja u vrtić došli u šarenim, različitim čarapama. Također osim same djece u ovaj čin obilježavanje uključili su se svi zaposleni djelatnici vrtića. Kroz razne igre i aktivnosti djeca su budila spoznaju  o tome koliko nas različitosti povezuju.

Stanko Šimović, stručni suradnik

DV OPUZEN

DV „OPUZEN“ OBILJEŽIO DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM

KOCKICE

SOVICE

ZVJEZDICE

PČELICE

RIBICE