RADIONICA – PRAVILNO PRANJE RUKU

[su_spacer size=”30″]

Krajem mjeseca studenog naše su vrtićke skupine kroz zdravstveni odgoj učile kako pravilno prati ruke.

S obzirom na to da su zimski mjeseci izrazito pogodni za širenje različitih mikroba, učili smo kako i kada pravilno prati ruke te zašto je to važno. Imajući na umu da se dobre higijenske navike uče od najranije dobi, kroz razgovor, izvođenje pokusa, crtanje, bojanje i praktičan rad naša je zdravstvena voditeljica u suradnji s odgojiteljima pokušala djeci približiti važnost pravilnog pranja ruku.

U radionicama su sudjelovale odgojne skupine: Pčelice, Ribice, Kockice, Sovice i Zvjezdice.

Najprije smo razgovarali o tome zašto su nam ruke prljave, što se dogodi ako ih ne peremo redovito te u kojim sve situacijama trebamo prati ruke. Potom smo izveli pokus s paprom, vodom i sapunom, kroz koji smo uočili kako se prljavština lagano i brzo širi te koliko je važan sapun u zaštiti od mikroba i nečistoća.

Nakon toga, popričali smo i pogledali video o koracima u pranju ruku, a kroz praktičan rad primijenili smo naučeno.

Na kraju smo bili i kreativni. Neke su skupine crtale kako izgledaju ruke kada su prljave, a kako kada su čiste, dok su druge skupine bojale crteže o koracima u pravilnom pranju ruku.

Naše zajedničko druženje kroz učenje možete pogledati u foto galeriji.

[su_spacer size=”30″]

[rl_gallery id=”3975″]

[su_spacer size=”30″]