Aktivnosti kroz 2021/2022

VRIJEME ADVENTA I PRIPREME ZA BOŽIĆ U ODGOJNOJ SKUPINI „SOVICE“

Advent – vrijeme iščekivanja, radosti, mira, ljubavi, nade, budnosti i vrijeme pripreme za blagdan Božić.

Upravo su blagdani i slavlja dio kulture, dio tradicije našeg naroda. Zbog toga smo djecu željeli upoznati sa našim običajima  na njima primjeren i prihvatljiv način kao i približiti im smisao i poruku slavljenja blagdana.

U našoj skupini tijekom prosinca planirane su aktivnosti pomoću kojih smo stvorili ugodno blagdansko ozračje, ozračje zajedništva, pripadanja, međusobne povezanosti, prijateljstva.

Nizom aktivnosti poput paljenja svjećica na adventskom vjenčiću, odbrojavanjem dana na adventskom kalendaru,svakodnevno čitanje „Dnevnika dobrih anđela“ (Sanja Polak),pisanje pisma sv.Nikoli,crtanje čizmice,sijanje pšenice,pjevanje prigodnih božićnih pjesama … djeca su se pripremala za blagdan Božića

Sv.Nikola (čizmice i pismo za njega)

 „Moj dnevnik dobrih anđela“

Igra „Složi djeda Božićnjaka“

Čitanje slikovnica božićne tematike

Božićne jaslice

Čestitke

Čestit i blagoslovljen Božić te sretnu i uspješnu novu godinu žele Vam Sovice i odgojiteljice Anamarija i Gabrijela!

 

Skoči do alatne trake