Dan europskog broja 112

Djeci je od najranije dobi potrebno dati priliku da, uz podršku odraslih stječu  znanja   koja su usmjerena na očuvanje svojih i tuđih života u različitim opasnim situacijama.

Stoga se naš vrtić  prijavio za edukaciju u organizaciji Službe civilne  zaštite Dubrovnik za  obilježavanje Dana jedinstvenog europskog broja za hitne službe 112. a sve  u cilju zaštite zdravlja i pripreme za različite potencijalno opasne i izvanredne situacije.

 

Edukaciju za djecu odgojnih skupina Kockice,Ribice i Sovice održala je voditeljica Službe civilne zaštite Dubrovnik  Ana Miličić,

uz sudjelovanje policijskih službenika iz Policijske postaje Metković, Hrvatske gorske službe spašavanja i predstavnika Regionalne razvojne agencije Dubrovačko-neretvanske županije DUNEA.

Ovom edukacijom djeca su se upoznala s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe, 112 i njegovom ulogom. Na edukaciji se razgovaralo o prirodnim i drugim nesrećama, načinima postupanja u slučaju nastanka nesreće te s ulogom žurnih službi.