VEČER MATEMATIKE U ODGOJNOJ SKUPINI „Sovice“

[su_spacer size=”30″]

[su_spacer size=”30″]

Hrvatsko matematičko društvo svake godine organizira Večer matematike ,

radionicu za djecu i roditelje na kojoj kroz igru i zabavu usvajaju

osnovne matematičke pojmove.

Cilj Večeri matematike je  popularizacija matematike među djecom od najranije dobi. Sudionici ove večeri morali su proći „matematičke stanice” s aktivnostima, koje su djeca rješavala samostalno ili uz pomoć roditelja te tako ispunjavati matematičku putovnicu nakon svakog izvršenog zadatka.

Aktivnosti su bile prilagođene djeci predškolske dobi te su djeca s roditeljima kroz igru ​​i zabavu usvajala osnovne i početne matematičke pojmove.

Na ovaj način smo pokazali kako i matematika ima svoje važno mjesto u vrtiću, kako je poticanje predmatematičkih vještina iznimno važno, a također smo dali roditeljima ideje za najrazličitije zanimljive i primjerene igre koje mogu provoditi u svojoj svakodnevici sa svojom djecom.

[su_spacer size=”30″]

[su_row][su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

[/su_column]

[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]

[/su_column]

[/su_row]
[su_spacer size=”30″]
Odgojiteljice Gabrijela Bjeliš i Marijana Repušić Ćerlek

[su_spacer size=”30″]