Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje u Dječjem vrtiću Opuzen

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada u našem vrtiću.

Kroz razne aktivnosti koje su se provodile u svim odgojno obrazovnim skupinama cilj nam je bio upoznati djecu s nastajanjem kruha (Od zrna do kruha), približiti im blagovanje kruha i narodne običaje, ukazati na važnost zdrave prehrane, razvoj spretnosti i kreativnosti te razvoj fine motorike kroz aktivnosti miješenja i oblikovanja tijesta.

U petak, 20. listopada s pjesmom i recitacijama djeca su dočekala našeg župnika don Antu Antunovića koji je nakon zajedničke molitve blagoslovio kruh .

Mješovite jasličke skupine “BUBAMARE” i “LEPTIRIĆI”

Mješovita odgojna skupina “SOVICE”

Mješovita odgojna skupina “ZVJEZDICE”

Mješovita odgojna skupina “KOCKICE”

Mješovita odgojna skupina “RIBICE”

Mješovita odgojna skupina “PČELICE”

Obilježavanje Dana kruha u vrtiću pridonosi cjelovitom odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta i prirode.