Edukacija za roditelje “Utjecaj elektroničkih medija na razvoj i zdravlje djece”

Dana 30. ožujka 2023. godine u prostorijama Dječjeg vrtića Opuzen s početkom u 17.30 sati održana je edukacija za roditelje pod nazivom „Utjecaj elektroničkih medija na rani razvoj i zdravlje djece“.

Edukaciju je pripremila Matija Čale Mratović dr.med.specijalistica školske medicine Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije. Roditelji su tako saznali što izloženost elektroničkim medijima radi dječjem mozgu i kakve posljedice ima na motorički, govorno-jezični, emocionalni i socijalni razvoj djece.

Predavanju za roditelje prethodila je edukacija za odgojitelje koju je  održala psihologinja Severina Hađija pod nazivom “Pametno s ekranima u ranoj dobi” uz prikaz slikovnice o medijskoj pismenosti “Nije strava provesti dan bez ekrana”.

Slikovnica je nastala u suradnji Zajednice tehničke kulture Grada Dubrovnika, Sveučilišta u Dubrovniku, Dječjeg vrtića Dubrovnik i Dječjeg vrtića Pčelica.

Slikovnica je dostupna u elektroničkom obliku PDF izdanja na web stranici Zajednice tehničke kulture Grada Dubrovnika:

https://ztk-du.hr/slikovnica-nije-strava-provesti-dan-bez-ekrana/

Ovim putem zahvaljujemo onim roditeljima koji su odvojili svoje vrijeme i sudjelovali na edukaciji.