Posjet doktorice dentalne medicine

U suradnji s patronažnom medicinskom sestrom Josipom Maslov iz Doma zdravlja Metković, naš vrtić 25. travnja posjetila je doktorica dentalne medicine Tihana Plećaš , s ciljem podizanja svijesti o važnosti brige o zdravlju zubi kod djece od najranije dobi.

Kroz edukativno druženje djeci su ukazale na važnost redovite higijene zubi i redovitom posjetu stomatologu.  Djeca su slušala o oralnoj higijeni, pravilnom pranju zubića, pravilnom držanju četkice prilikom pranja, koliko dugo treba prati zube …
Djeca su pokazala veliko zanimanje za temu te su aktivno sudjelovala u razgovoru.

Veliko hvala doktorici dentalne medicine i patronažnoj sestri na posjeti i na poklonima (zubnim četkicama i edukativnim bojankama) kojima su nas obradovali, ali najveće im hvala jer su svojim dolaskom pokazale dječici koliko je važna briga za zdravlje zuba.
Veselimo se svakoj budućoj suradnji!