TJEDAN ZDRAVLJA U DV OPUZEN 2023.

Tijekom mjeseca ožujka u našem je vrtiću proslavljen Tjedan zdravlja, koji je organizirao Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo. Uz razne aktivnosti u vrtićkoj odgojnoj skupini Sovice te jasličkim odgojnim skupinama Bubamare i Leptirići razvijali smo svijest o pravilnoj i zdravoj prehrani.

U odgojnoj skupini Sovice izrađivali smo piramidu zdrave prehrane, usvojili nazive i obilježja obroka u danu, pričali o tome koja je to hrana zdrava te s povezom na očima pokušali prepoznati koja se namirnica krije u posudi.

U Bubamarima i Leptirićima u ponedjeljak smo se upoznali sa žitaricama, u utorak s povrćem, u srijedu s mlijekom i mliječnim proizvodima, u četvrtak s voćem, a u petak s proteinima.

Zahvaljujemo HZJZ-u na pozivu za sudjelovanje u slavlju Tjedna pravilne prehrane i na priznanju, odnosno diplomi Živjeti zdravo u vrtiću, čime su nagradili naše vrijedne ručice. Veselimo se budućim suradnjama!